Gaziantep tesisat > Ürünlerimiz

Kalorifer Peteğinden Koku Giderme

avaların soğuması ile birlikte yüksek derecede yaktığımız kombi bazı kalorifer peteklerinde yanık kokusu etkisi yapmaktadır. Peteklerin içinden gelen bu kokunun ortaya çıkmasına en büyük etken içeride dolaşan suyun uzun süre kalmasıdır. Kombi ilk çalıştırıldığı günden itibaren her yıl tesisat suyunun değişmesi gerekir. Kalorifer suyu peteklerin içinde sürekli dolaşım halinde olduğundan pas ve diğer kimyevi maddelerle karışarak koku oluşturmaktadır. Farklı bir durum peteklerin üzerine yapılan yanlış boya malzemesi sonucu ortaya çıkabilir. Boyacı ustaların eline geçen her türlü boya malzemesi ile petekleri boya yapmaları sonucu meydana gelecektir. Demir ve sac malzemelere fırın boya dediğimiz malzeme kullanılmadığı zamanlarda peteklerde yanık kokusu oluşabilir.

Evlerde Radyatörden Gelen Kötü Kokular

Kötü koku gelen radyatörü değiştirmek yerine içerisinde bulunan kirli suyun değişmesini sağlayarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Bazı radyatörlerin is yaptığı durumlarda perdeler çok erken kirlenir. Peteklerin iç ve dış temizliği yapılarak kötü koku sıkıntılarından kurtulabilirsiniz. Radyatörlerin belli zaman aralıklarında temizliği yapıldıktan sonra temizleme kimyasalı kullanılması önemlidir. Bunları yaptığınız halde hala koku geliyor ise o radyatörü değiştirmekten başka çare yoktur.

Araç Radyatöründen Gelen Pis Koku

Araçlarda ısıtma düğmesini açtığımız zaman gelen kokuların hepsi radyatör ve boruların içerisinde üreyen bakterilerden kaynaklanabilir. Eskiyen araç radyatörlerini tamir yapılarak yıllar boyu kullanılması sonucu pis kokuların araç içine nüfuz etmesini sağlarsınız. Yeni teknolojilerde araç radyatörü temizleme diye bir hizmet çıkmış. Bazı firmalar radyatör temizliğini yaparak sizi bu sıkıntıdan kurtarabilir. Dikkat etmeniz gereken şey havalandırma kanallarının ve polen filtresinin temizliğini de yaptırmaktır.