Gaziantep tesisat > Ürünlerimiz

Gaziantep Petek Temizliği

Petek içindeki sıvı akışı daha verimli hale gelmesini sağlar petek’in temizlik işi ısınma verimliliği yükselen ısınma sistemini daha ekonomik çalışmasını sağlar. Kalorifer verimliliğini doğrudan etkileyen petekler gün geçtikçe pas kireç balçık gibi olumsuz etkilenir. Bu olay peteğin ısı verimliliğini mekana istenen şekilde iletmesine yani bir başka değişle ısınma durumuna harcadığı enerjinin bir miktarının hibe olmasına yol açar. Zamanla petek içindeki kireç balçık ve çeşitli maddelerin birikimi sonucunda boşa harcanan enerji miktarı da çoğalır. Bu sistemin verimliliğinin düşerek daha çok enerji kullanmasına ve sonuçta yok yere daha yüksek faturalar gelmesine yol açar.

Gaziantep Tesisat olarak yerden ısıtım sistemi dahil olmak üzere kat kaloriferi gibi ısıtım sistemlerini verimli etkileyen peteğin tamamen temizlenmesini en iyi şekilde yapmaktayız. Peteğin temizliğinde tesisatın içindeki tüm sıvıyı boşaltan ekiplerimiz, peteğin iç kısmını yıkayarak temizler. Borunun içindeki pislik ve kireç kalıntılarını temizlenmesi özel kimyasal kullanmaktayız. Bu maddeler petek borularına hiç bir zarar vermezken, iç kısımdaki pislikler temizler.Önceki dönemlerde petek temizliği yapmak ve ya yapmamak, peteklerin ne kadar zamandır temizlenmediğine göre karar verilir.

Uzman kişilerden oluşan ekibimiz teknoloji ürünü ürünler kullanarak peteklerin temizliğini yapmaktadır, Sistemler yüksek basınç kullanmadan temizlik yapıldığı için tesisatta hiç bir zarar verilmez. Bu teknikler peteklerin temizliği için gerekli olup suyu aralıklarla ters yönde çalkalama işi de yapılmaktadır. Bu sayede peteklerin temizliği için kullanılan su tamamen temizlenmektedir. Kullandığımız kimyasal temizlik işini yapan uzman ekibimiz, peteklerinizin temizliğini en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Ekiplerimiz son teknoloji kullanıldığı ekipmanlarla petek temizliği, petek sayısına tesisatın uzunluğuna bağlı olarak iki veya üç saat içinde tamamlamaktadır.

Peteklerinizin temizliği düzenli bir şekilde yapıldığı sürece sisteminizde en az % 20 oranla tasarruf artışı sağlayabilirsiniz, peteklerde ve tesisatta oluşan kireç sistemin en az % 30 oranında düşürdüğünü unutmamamız gerekir. Fazla zaman kaybetmeden en uygun fiyatla petek temizliği hizmetlerimizden yararlanmak için bize aramanız yeterli.