Gaziantep tesisat > Bizden Haberler

Asansör Boşluğuna Su Doluyor Çözüm Yolları

Gaziantep tesisat firması olarak Sizlere Asansör boşluğunda biriken suların çözümü hakkında bilgiler veriyoruz. Zemin etüdü yapılmadan kurulumu tamamlanan bazı binaların asansör boşluğuna su doluyor. Asansör kuyusuna su dolan binaların basit olarak buldukları çözüm genelde bir motorla tahliye ederek suyu uzaklaştırmak oluyor. Bu sorunla sürekli karşılaşan apartmanların yapması gereken asıl işlem, sorunun neden kaynaklandığını bulup köklü çözümler üretmektir.

Asansör Kuyusuna Kanalizasyon Suyu Doluyorsa Çözüm

Bu tür problemi yaşayan binaların asansör boşluğuna dolan su kanalizasyon kokusu yaymaktadır. Bu sorun yan binaların kanalizasyon borusu patladığında ya da rögar kuyusu dediğimiz bölgelerin bakımı yapılmadığından kaynaklanabiliyor. Çözüm olarak kameralı su tesisat firmalarından pis su borularını görüntüleme yaptırarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Asansör Kuyusundan Çıkan Su Berrak ve Temiz

Kaynak suyu dediğimiz yer altından sürekli çıkan sular binaların baş düşmanıdır. Uzun süre bu duruma maruz kalan taşıyıcı kolonlar suyu havlu kağıdı gibi emer. Betonun yapısından tahribat yaptıktan sonra bina temelinde yer alan demirleri çürütmeye başlar. Aslında asansör boşluğundan su çıkıyor şikayetinizi izolasyon firmaları aracılığı ile kolayca çözebilirsiniz. Drenaj borularının döşenmediği binalarda asansör kuyuları suyla dolmaya başlar.